2017-01-18 15:10:05
„Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie braniewskim (III)”
Realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych
aktualizacjia 30.06.2017
Powiatowy Urząd Pracy w Braniewie prowadzi nabór wniosków na następujące formy wsparcia:
- staż -150 osób (w tym możliwość częściowego zwrotu kosztów przejazdu w kwocie do 100 zł oraz częściowego zwrotu kosztów opieki dzieckiem lub dzieci do lat 7 w kwocie do 200 zł),
- szkolenia bezrobotnych- 15 osoby,
- bon na zasiedlenie- 35 osób,
- jednorazowe środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej - 30 osób bezrobotnych;
- prace interwencyjne – 61 osób
Uczestnikami programu mogą być osoby bezrobotne:
- Uczestnikiem programu może być osoba bezrobotna w wieku 18-29 lat zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy w Braniewie, mająca ustalony Profil pomocy I lub II i spełnia kryterium osoby z kategorii NEET jest osoba, która spełnia łącznie trzy następujące warunki:
- nie pracuje (tj. jest bezrobotna lub bierna zawodowo),
- nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym rozumianym jako kształcenie w formach szkolnych w trybie dziennym),
- nie szkoli (tj. nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy. W procesie oceny czy dana osoba się nie szkoli, a co za tym idzie kwalifikuje się do kategorii NEET, należy zweryfikować czy brała ona udział w tego typu formie aktywizacji, finansowanej ze środków publicznych, w okresie ostatnich 4 tygodni);
- Osoby długotrwale bezrobotne zgodnie z definicją PO WER
- osoby bezrobotne nieprzerwanie przez okres ponad 6 miesięcy w przypadku osób w wieku poniżej 25 lat
- osobę bezrobotna nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy w przypadku osób w wieku 25- 29 lat,;
- Osoby niepełnosprawne;
- Osoby o niskich kwalifikacjach (osoby które mają wykształcenie od podstawowego do liceum; osoby ze szkołą policealna i wyższym wykształceniem nie kwalifikują się do grupy osób o niskich kwalifikacjach);
Posiadają zaplanowaną formę wsparcia w ramach Indywidualnego Planu Działania i spełniają wymogi określone w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy do korzystania z jednej z wyżej wymienionych form wsparcia.
Uczestnicy projektu zostaną objęci usługą pośrednictwa pracy, poradnictwa zawodowego.
Wszystkie osoby biorące udział w projekcie wypełnią i podpiszą deklarację uczestnika projektu w celu monitorowania wskaźników niezbędnych przy realizacji projektu oraz oświadczenie uczestnika projektu w momencie skierowania na fakultatywną formę wsparcia u swego doradcy klienta.
W przypadku wniosków na staż oraz szkolenia indywidualne, realizowane będą wyłączenie wnioski, które zawierają deklarację zatrudnienia na okres co najmniej trzech miesięcy (nieprzerwany okres co najmniej 90 dni) na minimum 1/2 etatu, bezpośrednio po zrealizowanej formie wsparcia.
W przypadku bonów na zasiedlenie i prac interwencyjnych niniejsze formy wsparcia realizowane będą zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (art. 66n. i art. 51 lub 56)
Wnioski na poszczególne formy wsparcia przyjmowane są w siedzibie urzędu pracy – sekretariat pokój nr 3 – do wyczerpania limitu środków przeznaczonych na ten cel.
Zapraszamy zainteresowane osoby bezrobotne spełniające w/w kryteria do udziału w projekcie.
Szczegółowe informacje u przypisanych doradców klienta.
Warunki udziału oraz druki wniosków na poszczególne formy wsparcia do Projektu do pobrania pod tym linkiem
Informacje o artykule
Autor: |
|
Zredagował(a): |
Paweł Kępiński |
Data powstania: |
18.01.2017 15:10 |
Data ostatniej modyfikacji: |
30.06.2017 14:16 |
Liczba wyświetleń: |
3760 |
Artykuły archiwalne